Jurbarko r. sav., Veliuonos mstl., Draugystės g., medinis namas

Plotas: 418 m²

Sklypo plotas: 42 a

Aukštų sk.: 2

Metai: 1936

Pastato tipas: Medinis

Namo tipas: Namas (gyvenamasis)

Šildymas: Skystu kuru, kietu kuru

Įrengimas: Įrengtas

Aprašymas

ANT PILIAKALNIO KALVOS, VIENINTELIS „DVARAS“ 418 kv.m. ir 42 a žemės, tik vienas kaimynas

Ar kada nors įsivaizdavai, jog gali gyventi ant piliakalnio, kuriame kūrenosi šventa pagonių ugnis, o čia stovėjusių įtvirtinimų neįveikė net kryžiuočiai?

TAI GALI BŪTI UNIKALI VASAROS RESIDENCIJA ARBA PRABANGUS VIENOS ŠEIMOS DVARAS, KURIAME LAISVAI TILPTŲ KELIOS KARTOS, ARBA NEDIDELIS VIEŠBUTIS, BED & BREAKFAST AR NET… JAUKŪS SENELIŲ NAMAI!
“Dvaras” pastatytas unikalioje vietoje – vienas iš piliakalnių vadinamas kunigaikčio Gedimino kapu, didžiausias, kuriame kadaise stovėjo pilis, o šiandien vyksta įvairios šventės, yra atkurta pagonių ugnis – Ramybės kalnu, o tarp jo ir bažnyčios, ant nuosavo kalno, stovi šis nepaprastas „Dvaras“. Visą piliakalnį (42 a.) užimanti namo sklypo teritorija – archeloginis paminklas, menantis šimtmečių istoriją. Parapiją Veliuonoje 1421 m. įsteigė Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas, aplink randamos iškasenos byloja apie atlaikytas nesuskaičiuojamas kryžiuočių atakas…

2006 m. atlikta kapitalinė rekonstrukcija, kurios metu namas buvo apšildytas, įrengta kompiuteriu valdoma kombinuota kieto kuro ir dyzelio katilinė, išvedžioti inžinieriniai tinklai. 70 kv. m. įspūdinga svetainė yra su milžinišku židiniu ir 50 kv. m. virtuvė su šildomomis grindimis ir valgomasis. Name įrengta didelė terasa, iš kurios atsiveria įspūdingos Nemuno panoramos, vitrininiai langai valgomajame bei miegamajame, kad upės vaizdu galėtumėte mėgautis net gulėdami lovoje.

Namo savininkai nuėjo tikrus “kryžiaus kelius”, kad suformuotų ir šioje unikalioje vietoje išpirktų žemę bei aptvertų ir apželdintų sklypą – dabar tai visiškai privati teritorija, kurios pašonėje nuolat keliauja Veliuonos ir pilikalnių apžiūrėti atvykę turistai, o jūs mėgaujatės visiška ramybe ir šimtamečių medžių paunksme… Daugybę menininkų plenerų mačiusi erdvė darsyk atgimė 2017 m., kai namą įsigiję nauji savininkai jį darsyk suremontavo gerbdami ankstesnių šeimininkų istorinį paveldą.

Susisiekite

Tautvydas Gaučas

Kauno NT pardavimas, projektų vystymas, Investicijos

+370 629 07 111